SPAREDRUM HSFL23-16 - 16" 2.3MM STEEL SINGLE FLANGE DRUM HOOP
Product image 1
1 / 3
16" Floor Tom Drum Hoop
Technical Specifications:
- Chrome on Steel - 2.3mm Single Flange
- Very Open Sound
- Long Sustain
- To be used with DC7 or DC17 Snare Drum Claws
16" Floor Tom Drum Hoop
Technical Specifications:
- Very Open Sound
- Long Sustain
Description
16" Floor Tom Drum Hoop
SPAREDRUM HSFL23-16 - 16" 2.3MM STEEL SINGLE FLANGE DRUM HOOP | Rubix Drums